מה זה דיאפרגמה?

מה זה דיאפרגמה?

בשנים האחרונות חלה בקרב נשים עליה במגמת חיבור מחדש והיכרות עם גופן, נטילת אחריות על הגוף, תשומת לב לחוויה מינית ורצון באמצעי מניעה נטול תופעות לוואי. עובדה זו השיבה את הבחירה והשימוש בדיאפרגמה כאמצעי מניעה לגיטימי. זהו אמצעי שמחזיר את הבחירה והשליטה של האישה על גופה שלה.

דנה (28) לא חלמה שיש אפשרות שהיא וסבתא שלה (77) בחרו להשתמש באותו אמצעי מניעה, דיאפרגמה. דיאפרג- מה???? אז ככה, עבור דנה היתה זו בחירה טבעית, שאליה הגיעה לאחר סקירה של אמצעי מניעה שונים ומסקנה שהיא רוצה אמצעי מניעה יעיל, ללא תופעות לוואי, שאינו משפיע עליה מבחינה הורמונלית, שאינו פולשני ושאינו צריך התקנה אצל הרופא. כך הגיעה אל הדיאפרגמה המיתולוגית ושמחה לגלות שגם בתחום זה חלה התפתחות שנועדה להתאים את המוצר לימינו אנו.

הדיאפרגמה המקורית היא בת למעלה מ 100 שנה וכמובן שעברה מאז גלגולים וגרסאות שונות בתחום העיצוב והחומרים שממנה יוצרה בעבר. השימוש בדיאפרגמה היה פופולארי מאוד לפני 40-50 שנה וכיום תודות להשקעת משאבים כלכליים וטכנולוגיים של קרנות קידום בריאות לנשים כמו זו של ביל ומלינדה גייטס יכולות נשים בכל העולם לבחור להשתמש בדיאפרגמה המודרנית בשם קאיה CAYA.

כיצד הדיאפרגמה עוזרת במניעת הריון?

מדובר בכיפת סיליקון רפואית רב פעמית שהאישה שמה בעצמה בנרתיק לפני המגע המיני ומכסה את צוואר הרחם כך שזרע אינו יכול לעבור דרכו ולהפרות את הביצית. החדרת הדיאפרגמה אינה מסובכת יותר משימוש בטמפון או גביעונית.

איך זה מרגיש? עובדה היא כי בעת השימוש, הדיאפרגמה אינה מורגשת בנרתיק ואינה מפריעה לבני הזוג בזמן המגע המיני. בחלוף לפחות 6 שעות מהמגע המיני ועד 24 שעות, אפשר להסיר את הדיאפרגמה, לשטוף במים וסבון ולאחסן בקופסא. פשוט, קל וללא תופעות לוואי.

אז מה חדש בעצם לעומת הדיאפרגמה של סבתא?

דיאפרגמה Caya היא כיפה סגלגלה עשויה סיליקון רפואי איכותי, בעיצוב ייחודי וארגונומי שלוקח בחשבון את המבנה האנטומי של גוף האישה וחווית המשתמשת. החל ממגע הסיליקון, דרך הקימורים המעוגלים והצבע העדין – הכל למען שימוש ידידותי, פשוט ויעיל. השימוש בדיאפרגמה Caya מלווה בג'ל מיוחד הפוגע בתפקוד תאי הזרע ותורם ליעילות במניעת ההריון.
בשנים האחרונות חלה בקרב נשים עליה במגמת חיבור מחדש והיכרות עם גופן, נטילת אחריות על הגוף, תשומת לב לחוויה מינית ורצון באמצעי מניעה נטול תופעות לוואי. עובדה זו השיבה את הבחירה והשימוש בדיאפרגמה כאמצעי מניעה לגיטימי. זהו אמצעי שמחזיר את הבחירה והשליטה של האישה על גופה שלה.

הבחירה בדיאפרגמה יכולה לשמש גיבוי במקרה של שכחה בעת נטילת גלולות וכן לזוגות שרוצים לגוון או שפשוט עייפו משימוש קבוע בקונדומים.
השימוש בדיאפרגמה מתאים לרוב הנשים המעוניינות בכך. נדרשת פגישה בת כשעה עם אשת מקצוע, שבמהלכה האישה תלמד לחוש את צוואר הרחם, כיצד להכניס ולהוציא את הדיאפרגמה בעצמה כדי שתוכל להתחיל להנות משימוש במוצר למשך שנים.

שירלי פבליק

אחות בריאות האישה ובריאות הציבור

מומחית בייעוץ, בבחירה ובהתאמת אמצעי מניעה ותכנון המשפחה בדגש על אמצעי מניעה ידידותיים לנשיות (לא הורמונליים ולא פולשניים). מדריכה מוסמכת של שיטת המודעות לפוריות למעלה מ- 20 שנה. חברה באיגוד הבריטי של מורי שיטת המודעות לפוריות. מרצה לכל הגילאים בנושא אמצעי מניעה ומיניות בריאה. עובדת במרפאות בתל אביב, בנימינה וקריית טבעון.

מאמרים נוספים

הקשר בין דיכאון לגיל המעבר

הזמן שלפני גיל המעבר (פרימנופאוזה) יכול להיות רכבת הרים פיזית ורגשית עבור חלק מהנשים. מה שנקרא "שינוי החיים" מגיע עם רשימה של תסמינים המופעלים על ידי שינויים הורמונליים - גלי חום, נדודי שינה, תנודות במצב הרוח ואפילו דיכאון....

עישון סיגריות בזמן שימוש באמצעי מניעה הורמונליים

עישון סיגריות בעת שימוש באמצעי מניעה הורמונליים מעלה את הסיכון למחלות לב ולפגיעה בכלי הדם. אחת האזהרות הראשונות בעלון לצרכן בכל חפיסת גלולות למניעת הריון מתייחסת להמלצה להימנע מעישון בזמן נטילת גלולות למניעת הריון....

טיפול טבעי בגלי חום

גלי חום היא תופעה שכיחה המלווה נשים רבות בגילאים שונים, אך מתקשרת בעיקר לתקופת גיל המעבר בה חלים שינויים הורמונליים בגוף האישה. איך מרגיש גל חום? גל חום הוא תחושה של חום עז שלא נגרמת ממקור חיצוני. גלי חום יכולים להופיע בפתאומיות, או להיות מורגשים בהתפרצות למשך כמה דקות. ...

קוטל זרע – כל מה שרצית לדעת

מהו קוטל זרע? יותר ויותר זוגות מחפשים פתרונות יעילים ובטוחים למניעת הריון, ביניהם נשים ששמות לב לתופעות לוואי בעקבות נטילת גלולות, שימוש בהתקנים תוך רחמיים ושיטות נוספות שלא ענו על צורכיהן. שמעת על קוטל זרע? שוקלת לשלב קוטל זרע באסטרטגיית הבריאות המינית שלך? המשכי לקרוא ותקבלי את כל המידע שאת צריכה כדי לדעת אם קוטל זרע מתאים לך ולבן זוגך. ...

האם חומר סיכה פוגע בכניסה להריון? ומה לגבי חומר סיכה במהלך ההריון?

אם את מנסה להיכנס להריון, בחירת סוג חומר סיכה חשובה ביותר. סוג חומר הסיכה שבו את והפרטנר שלך משתמשים יכול לעשות הבדל גדול בכל הנוגע לכניסה להריון. תכנון הריון יכול להיות כיף גדול, כולל החלק של קיום יחסי מין. עם זאת, ניסיונות להעלות את סיכויי ההצלחה, מביאים זוגות רבים לקיים יחסי מין בתדירות גבוהה, לעיתים התוצאה הפוכה ועלולה לגבות מחיר מגוף האישה....

ביוץ והמחזור החודשי

ביוץ הוא מונח המתאר פעילות במערכת הרבייה הנשית שבה משתחררת ביצית בוגרת מהשחלה. הביוץ למעשה מהווה חלק מהמחזור החודשי של אישה בשנות הפריון, ומהווה גורם הכרחי לקליטת הריון. הבנה כיצד מתרחש הביוץ ומתי הוא מתרחש יכולה לעזור לך בתכנון או במניעת הריון. ידע זה עשוי לעזור לך להכיר מצבים מסוימים המתרחשים בגופך לאורך החודש....

מוצרים מומלצים עבורך

1 חוות דעת
5/5

379

דיאפרגמה עגולה המגיעה ב-7 מידות להתאמה מושלמת!
4 חוות דעת
5/5

329

מכסה את פתח צוואר הרחם ובכך חוסמת את מעבר הזרע מהנרתיק אל...
3 חוות דעת
5/5

129

ג'ל קוטל זרע המפחית את תנועתיות תאי הזרע על ידי שינוי ה-p...

תפריט

התחילו צ'אט
1
צריכות עזרה?
היי,
צריכות עזרה?
דילוג לתוכן