עגלת קניות

עגלת קניות

ניקיון הדיאפרגמה

כך תשמרי על ניקיון ושלמות הדיאפרגמה שלך

כל אישה שמגיעה למרפאה להתאמת דיאפרגמה, מקבלת הסבר כיצד לטפל בדיאפרגמה שלה. ההנחיות מאד פשוטות וכך תוכלי לעשות זאת בעצמך. הדיאפרגמה שלך עשויה סיליקון רפואי עמיד ומותאם לשימוש בטוח. היא יכולה לשמש אותך למשך שנים וטיפול נכון בה, תורם לכך.
ניקיון הדיאפרגמה
ניקיון הדיאפרגמה

לפני השימוש הראשון מומלץ לשטוף את הדיאפרגמה במים וסבון רחצה רגיל, כזה שאת מתקלחת אתו. אין צורך בשימוש בחומר ניקוי מיוחד או בהרתחה.

לאחר השימוש (חשוב לזכור! הדיאפרגמה חייבת להישאר בנרתיק לפחות 6 שעות לאחר המגע המיני), יש לשטוף אותה היטב במים חמימים וסבון רגיל. חשוב להקפיד לנקות שקעים ואזורי חיבור בין השוליים ההיקפיים לכיפת הדיאפרגמה. על מנת להסיר הפרשה שנראית לעין, ניתן להשתמש במברשת שיניים עדינה ורכה. אין צורך בקרצוף חזק.

יש לנגב את הדיאפרגמה בעדינות באמצעות מגבת נקיה, נייר סופג או פשוט להשאיר לייבוש באוויר.
חשוב לא לאחסן את הדיאפרגמה בקופסא כאשר היא רטובה או לחה. אמנם יש בקופסה עצמה פתח אוורור קטן כך שאינה סגורה הרמטית, אך ההנחיה היא להקפיד על ייבוש הדיאפרגמה.

לפני השימוש הבא אפשר להעביר שטיפה במים בלבד – לא חובה.

לפני כל שימוש חוזר יש להסתכל על הדיאפרגמה לנגד האור ולבחון האם נראית שחיקה או קרע כלשהו. כעקרון מדובר בסיליקון עמיד שאינו אמור להינזק במגע מיני, או בשימוש באביזרים המיועדים להגברת ההנאה. מניסיוני המקצועי של אלפי התאמות דיאפרגמה, לא נתקלתי במצב של דיאפרגמה שנקרעה אך בכל זאת, כדאי לבדוק את שלמות המוצר.

שיטה נוספת שבעזרתה ניתן לבחון את שלמות הדיאפרגמה היא למלא את כיפת הדיאפרגמה במים ולראות אם יש דליפה כלשהי, שוב, גם במצב כזה לא נתקלתי..

לסיכום, הדיאפרגמה שלך יכולה לשמש אותך למשך שנים וטוב תעשי אם תקפידי על כללים בסיסיים של תחזוקה:

1. שטיפה במים וסבון
2. ייבוש
3. אחסון
4. בדיקת שלמות.

 

שירלי פבליק

אחות בריאות האישה ובריאות הציבור

מומחית בייעוץ, בבחירה ובהתאמת אמצעי מניעה ותכנון המשפחה בדגש על אמצעי מניעה ידידותיים לנשיות (לא הורמונליים ולא פולשניים). מדריכה מוסמכת של שיטת המודעות לפוריות למעלה מ- 20 שנה. חברה באיגוד הבריטי של מורי שיטת המודעות לפוריות. מרצה לכל הגילאים בנושא אמצעי מניעה ומיניות בריאה. עובדת במרפאות בתל אביב, בנימינה וקריית טבעון.

מאמרים נוספים

מהו גיל המעבר?

מחזור לא סדיר, גלי חום, דליפת שתן, יובש בנרתיק, ירידה בחשק המיני, ירידה ברמות הסידן, שינויים במראה, בעיות נפשיות - כל אלה מאפיינים את גיל המעבר. גיל המעבר הוא הזמן שמסמן את סיום המחזורים שלך. האבחנה המדויקת לגיל המעבר היא לאחר שעברת 12 חודשים ללא מחזור חודשי. גיל המעבר יכול להתרחש בשנות ה-40 או ה-50 שלך, אבל הגיל הממוצע הוא 51....

מה זה דיאפרגמה?

בשנים האחרונות חלה בקרב נשים עליה במגמת חיבור מחדש והיכרות עם גופן, נטילת אחריות על הגוף, תשומת לב לחוויה מינית ורצון באמצעי מניעה נטול תופעות לוואי. עובדה זו השיבה את הבחירה והשימוש בדיאפרגמה כאמצעי מניעה לגיטימי. זהו אמצעי שמחזיר את הבחירה והשליטה של האישה על גופה שלה....

מוצרים מומלצים עבורך

1 חוות דעת
5/5

379

דיאפרגמה עגולה המגיעה ב-7 מידות להתאמה מושלמת!
4 חוות דעת
5/5

329

מכסה את פתח צוואר הרחם ובכך חוסמת את מעבר הזרע מהנרתיק אל...
3 חוות דעת
5/5

129

ג'ל קוטל זרע המפחית את תנועתיות תאי הזרע על ידי שינוי ה-p...
דילוג לתוכן